Ürünler

Isıtıcı Boyler, Tank Anotları

Termosifon, Boyler ve Güneş enerji sistemlerinde kazanın boyutları ve ısıtıcının şekli özel tip magnezyum anot üretimini zorunlu kılmaktadır. Tanımlı standart ölçülerin dışında, magnezyum anotların özel boyutlarda ve özel bağlantı elemanlarıyla birlikte üretilmesi YILDIRIM DÖKÜM tarafından yapılmaktadır. Termosifon, boyler ve güneş enerjisinde kullanılan magnezyum anotlar ise bir çubuk şeklinde olmakta ve kazanın içersine bağlanmaktadır. Kazanın iç yüzey alanı ve katodik koruma yapılması istenen yıl miktarı anodun boyutunu etkilemektedir. Kazan hacmi dolayısıyla kazanın alanı büyüdükçe gerekli olan anot miktarı artar. Magnezyum anotlar özel boyutlarda da üretilmesi mümkündür. Termosifon, Boyler ve Güneş enerji sistemlerinde kazanın boyutları ve ısıtıcının şekli özel tip’de Magnezyum anot üretimini zorunlu kılmaktadır.

Termosifon, boyler ve güneş enerjisi sistemi için kullanılan Magnezyum anotlar Ø 18mm, Ø 20 mm, Ø 22 mm, Ø 26 mm, Ø 33 mm olarak imal edilmekte, kazanların içine montajını kolaylaştırmak için M5,M6,M8,M10 gibi saplama elemanlarına veya özel olarak dizayn edilen bağlantı elamanlarına ihtiyaç duyulur.

Magnezyum Anot üretimi ve kullanımı tamamen mühendislik gerektiren bir konudur. Magnezyum anotlarda; Alaşım elementlerinin yapısal etkilerinden ötürü her bir eriyik için sık kontrol’ü ve spektrografik analizleri gereklidir. Modern XRF spektrometre ile sıvı metalin döküm öncesinde kimyasal bileşim kontrolünün hızlı ve doğru olarak yapılmasını sağlamaktadır.

Kimyasal bileşimi ve dağılım anot performansına etki eden önemli parametrelerdir. Her bir eriyik içinde ayrıca ne kadar safsızlık olduğu ölçülmelidir. Anot alaşımını karşılayabilmek için yüksek dereceli primer(saf) metal kullanılması gereklidir.

Hammadde( magnezyum külçe) ihtiyacını yurtdışında ithalat ile karşılayan Yıldırım Döküm, her parti üretimde hammadde analizleri yaparak kalitede devamlılık ilkesini esas almıştır. Sektörde güçlü ve bilindik markaların tedarikçiliğini yapan Yıldırım Döküm ve Anot Sanayi, yüksek ve standart kalite anlayışı ile firmaların tercih sebebi olmuştur.